Site Loader

Nowoczesny oraz popularny sposób na udekorowanie wnętrza. Panelowe firany od paru sezonów nieustannie dominują na czołowych miejscach sprzedaży. Są dobrą opcją dla aktywnych osób, mających dość nudy oraz standardu. Można je swobodnie komponować ze sobą, i odmiennego typu ozdobami okiennymi. Pokocha je młodzież oraz każdy, kto kocha postawić na coś oryginalnego. Firany panelowe – Nie tylko firanki, to dobry sposób na wystrój nie jedynie innowacyjnego pomieszczenia, jednak także luksusowego salonu, sypialni lub pokoju młodzieżowego.

Typy firanek-paneli

Wielowymiarowość firanek zapewnia szansę dopasowania ich długości, wzornictwa, barwy oraz formy do osobistych preferencji. Panele żakardowe, cieszące się największą sławą, pozwolą na zawieszanie bez potrzeby prasowania. Są wytrzymałe na gniecenie oraz sztywne, dzięki czemu nie powodują większych kłopotów w pielęgnacji. Z kolei rodzaje woalowe, nierzadko łączone z żakardem, nadają pomieszczeniu odrobinę delikatności oraz subtelności.

Firany panele – co je charakteryzuje?

Firany panelowe to oferta dla osób, jakie poszukują prostych oraz jednocześnie fantastycznych wyjść zezwalających na tworzenie niepowtarzalnego wyglądu pomieszczenia. Dzięki nim można zrobić doskonałe kompozycje, jakie wyeksponują nie jedynie wygląd okna, jednak również i całego wnętrza. W odróżnieniu od tradycyjnych tekstyliów okiennych, firany tego rodzaju mają ustalony wymiar oraz zarazem na całej własnej szerokości są gładkie. Nie tworzy się na nich charakterystycznych plis lub fal, jak to jest w wypadku pozostałych typów firanek. Panele mogą być pojedyncze czy składać się z paru części.

Gdzie wykorzystywać zasłony panelowe

Przesłony pozwolą komfortowo modyfikować nasłonecznienie wnętrz i ograniczają ich ogrzewanie w czasie letnim – należałoby zatem je wykorzystać do zasłonięcia okien usytuowanych od południa lub zachodu. Pasy mogą zachodzić na siebie oraz w ten sposób zmniejszać przejrzystość przesłony. Ich oddziaływanie jest identyczne jak w wypadku rolet okiennych typu noc-dzień. Panele japońskie można wykorzystywać zarówno do małych okien, jak również do wielkoformatowych przeszkleń – na przykład rozsuwanych drzwi tarasowych.

Czy należałoby dobrać firanki panelowe?

Firanki do salonu panelowe to niezwykle eleganckie wyjście, jakie bez wątpienia sprawdzi się w wielu wnętrzach. Teraz na rynku można odnaleźć je w rozmaitych wzorach oraz odcieniach, więc bez wątpienia dostosujemy je do własnych potrzeb. Są wygodne w użyciu, funkcjonalne, idealnie prezentują się w oknach, tworząc wspaniałą ozdobę. Firanki panelowe to prawdziwa dekoracja salonu, więc bez wątpienia należałoby wziąć je pod uwagę.

 

Post Author: Sabina